اطلاعات مالی

حقوق حسابرسی و کیفیت حسابرسی

(حقوق حسابرسی و کیفیت حسابرسی) مقاله ای از شرکت حسابرسی مفید. ما در نظر داریم در این مقاله در مورد انواع دستمزد های حسابرسی صحبت کرده و در نهایت کیفیت هر کدام را نسبت به حقوقی که فرد دریافت می کند بررسی کنیم.

چکیده ای از مقاله (حقوق حسابرسی و کیفیت حسابرسی) مطالب ذیل:

چکیده این مطالعه رابطه بین حقوق حسابرسی و کیفیت حسابرسی در سطح اداری را بررسی می کند. ما حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی را در رده‌های کاردان، ارشد و مدیر برای ۴ دفتر حسابرسی بزرگ از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ با استفاده از داده‌های منحصر به فرد سطح حسابرس فردی که از وزارت کار ایالات متحده به دست آمده است، اندازه‌گیری می‌کنیم.

ما در این تحقیقات متوجه شدیم که دفاتری که حقوق کمتری به حسابرسان خود می پردازند، درصد بیشتری از مشتریان ثابت را به خود اختصاص داده اند. این درحالی است که در تحلیل‌های مرتبط، زمانی که کارکنان حسابرسی حقوق کمتری دریافت می‌کنند، نسبت به سایر خدمات در شرکت‌های حسابداری، سطوح پایین‌تری از کیفیت حسابرسی را هم ایجاد می کنند. این بدان معناست که شرکت های پرداخت کننده دستمزد کم مشتریان بیشتری دارند اما در بخش کیفیت بسیار پایین قرار دارند.

تشویق های حسابرسی

در نتیجه:

ما ارتباط مثبت و معنی‌داری بین حقوق و دستمزد و کیفیت را در این مقاله بررسی می‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم که دفاتر حسابرسی بخشی از هزینه کار بالاتر را به مشتریان خود منتقل کنند ولی در عوض کیفیت حسابرسی خود را ارتقا داده و بر روی سطح کیفی کار خود بیشتر تمرکز کنند.

شواهد مبنی بر آن است که هزینه پایین تر بر کیفیت کار تاثیر منفی می گذارد:

به طور کلی، یافته های ما شواهد اولیه مهمی را در مورد نقش حقوق و دستمزد حسابرسی و ارتباط آن با کیفیت حسابرسی و حق الزحمه حسابرسی ارائه می کند.

در سال‌های اخیر، حرفه حسابرسی دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است و کار مورد نیاز برای انجام حسابرسی صورت‌های مالی شرکت‌های عمومی به طور قابل‌توجهی افزایش یافته است.

علیرغم افزایش انتظارات و حجم کاری و پیچیدگی های کار در نهایت اما. حقوق اولیه واقعی حسابرسان نسبتاً بدون تغییر باقی مانده است و گزینه های شغلی جایگزین (مانند: مشاوره، مالیات و و غیره) هم در این حوزه عملکرد ضعیفی دارند. با توجه به اینکه پرسنل حسابرسی (مانند همکاران، ارشد و مدیران) نقش مهمی در فرآیند حسابرسی ایفا می‌کنند، مهم است که بدانیم چگونه این حرفه می‌تواند افراد متخصص را به سمت کیفیتی بالاتر تشویق کند.

بسیاری تصور می کنند که شیوه غرامت گیری می تواند این انگیزه را ایجاد کند. ولی داده های پژوهشی نوین این موضوع را به صورت کامل رد می کنند. این داده ها مبنا را بر تشویق کارکنان بخش حسابرسی قرار داده اند و تصور بر آن است که تشویق این قشر به بهبود کیفیت کاری منجر می شود. این تشویق در بیشتر موارد می تواند پرداخت دستمزد بیشتر به بخش حسابرسی داخلی باشد.

 

روند های فرسوده غرامت گیری:

پیش از این، رابطه بین حقوق پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی مشخص نبود چرا که تحقیقی در این حوزه صورت نگرفته بود. اما امروزه دیگر به این شکل نیست. وما داده های تحقیق شده ای در این زمینه داریم. تئوری‌های دستمزد مناسب و مشوق گونه نشان می‌دهند که دستمزدهای بالاتر بهره وری تیم حسابرسی را تا حد زیادی بهبود می بخشند. زیرا ارائه دستمزد بالاتر از تسویه بازار باعث می‌شود که کارمندان برای بهبود روند کاری خود بیشتر از گذشته تلاش کنند.

انتظار کارفرمایان در قبال حقوق بیشتر:

اگر حقوق بالاتر به جذب یا حفظ پرسنل حسابرسی با کیفیت بالاتر کمک کند، انتظار داریم حقوق پرسنل حسابرسی به طور مثبت با کیفیت حسابرسی مرتبط باشد. این یافته همچنین با ادعاهای نظارتی مطابقت دارد مبنی بر اینکه حقوق های راکد در حرفه حسابرسی باعث کاهش کیفیت کارگران در صنعت حسابرسی می شود. زیرا رشته های حسابداری از تبدیل شدن به حسابرس اجتناب می کنند و در عوض تبدیل به حسابدار یا مشاور مالیاتی می شوند. که این موضوع می تواند نیروی کار حسابرسی را تا حد زیادی طی چندین سال کاهش دهد.

از سوی دیگر:

در روند های جدید حسابرسی داخلی تمامی شرکت های سعی می کنند تا حد ممکن از استاندارد های جهانی این حوزه در کار خود پیروی کنند به همین دلیل، شرکت ها از روش حسابرسی بسیار استاندارد شده استفاده می کنند، الزامات یکسانی برای تیم های کار دارند، و برنامه های آموزشی بسیار توسعه یافته را برای اطمینان از ثبات در ارائه حسابرسی حفظ می کنند.

این موضوع تا جایی جدی گرفته می شود که پرسنل حسابرسی، به‌ویژه همکاران، در موسسات حسابرسی نیاز به قضاوت فردی کمی دارند. درست است که در مورد بسیاری از افراد ممکن است هیچ رابطه‌ای بین حقوق پرسنل حسابرسی که میگیرند و کیفیت حسابرسی  آنها وجود نداشته باشد. اما از سوی دیگر افرادی هستند که تلاش بیشتر آن ها در این حوزه می تواند رابطه ای مستقیم با میزان دریافتی آن ها داشته باشد.

پرسنل های تازه وارد و تمایل به کار به دلایلی خاص:

پرسنل ورودی معمولا درگیری زیادی برای دریافت حقوق های زیاد ندارند و بیشتر توسط عوامل دیگری مانند شهرت، مکان یا مشتریان یک موسسه حسابرسی انگیزه کاری دارند. در نهایت، اینکه آیا حقوق پرسنل حسابرسی با کیفیت حسابرسی مرتبط است یا خیر، یک سوال تجربی است که پیامدهایی برای حرفه حسابرسی به عنوان یک کل دارد. اما  در نهایت باید توجه داشته باشیم که هر سیستم یا سازمان بر اساس تجربه خود در این حوزه تصمیم گیری کرده و آن ها را عملیاتی می کند.

بررسی رابطه بین حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی چالش برانگیز است، زیرا اطلاعات حقوق و دستمزد به راحتی در دسترس نیست. ما با استفاده از ۱۲۷۹۶ پرونده بر این محدودیت داده غلبه کردیم. و توانسته ایم تحقیقی میدانی مناسب در این حوزه انجام دهیم.

درخواست ویزای کارگری:

درخواست‌های ویزای کارگری در دسترس عموم (ویزاهای H-1B)، ارائه‌شده توسط وزارت کار (ایالات متحده)، برای دریافت حق الوکاله برای دستمزدهای ارائه شده به همکاران حسابرسی، ارشد، و مدیران در ۱۸۵ دفتر محلی ایالات متحده به وسیله  ۴ شرکت بزرگ حسابرسی از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳٫ ارائه شده است.

این برنامه‌ها اجازه می‌دهند. ما برای مشاهده دستمزدهای ارائه شده توسط موسسات حسابرسی در طول زمان، خطوط خدمات، رتبه ها و مکان و موارد دیگری که نیاز بوده را بررسی و مورد تجسس قرار دهیم.

اگرچه ویزای H-1B برای شهروندان غیر آمریکایی صادر می شود، اما این برنامه ویزا شرکت های حسابرسی را از ارائه حقوق کمتر از دستمزد ارائه شده به فارغ التحصیلان داخلی منع می کند.در نتیجه، داده‌های دستمزد استفاده‌ شده از این درخواست‌های ویزا به‌طور منطقی برای دستمزد رایج ارائه شده به همه پرسنل ورودی برای هر دفتر حسابرسی ارائه می‌شوند. به این ترتیب کارفرمایان باید دستمزدها را در رتبه‌های کاردانی قرار دهند، زیرا بسیاری از این کارمندان پس از فارغ‌التحصیلی از ایالات متحده وارد ۴ مؤسسه حسابرسی بزرگ می‌شوند.

ارائه مدارک معتبر با تکیه بر داده ها و شواهد توصیفی:

ما تجزیه و تحلیل خود را با ارائه شواهد توصیفی در مورد عوامل مرتبط با تغییر در حقوق پرسنل حسابرسی آغاز می کنیم. ما تجزیه و تحلیل خود را به شرکت های بزرگ (۴ شرکت گفته شده) محدود می کنیم. زیرا آنها دارای سطوح مشابهی از منابع هستند. همچنین این ۴ سازمان برای انواع افراد به صورت مشابه رقابت می کند و ممیزی آنها با کیفیت یکسان انجام می گیرند.

تنظیم عملکرد حسابرسی داخلی

متوسط دستمزد همکار حسابرس:

متوسط دریافت ​​​​همکار در نمونه ما ۵۴,۳۵۶ دلار در سال درآمد دارد. در حالی که مدیران ارشد و مدیران به ترتیب به طور متوسط ​​​​۷۱,۶۶۳ و ۸۶,۷۳۰ دلار حقوق دریافت می کنند. در حالی که به نظر می رسد حقوق ها از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۳ افزایش یافته است، اما حقوق های تعدیل شده بر اساس تورم نسبتاً راکد مانده و در برخی موارد عملاً کاهش یافته است. در تحلیل‌های چند متغیره، ما بیشتر عوامل اقتصادی مرتبط با تغییر در حقوق پرسنل حسابرسی را بررسی می‌کنیم. ما در این تحلیل ها دریافتیم که حقوق به طور مثبت با ویژگی های سطح MSA، از جمله قیمت خانه، جمعیت، و تحصیلات، مطابق با هزینه زندگی و تامین سرمایه انسانی با استعداد مرتبط است.

که این روند البته برخی از تغییرات در حقوق پرسنل حسابرسی در سراسر MSA را توضیح می دهد. ما همچنین ویژگی‌های دفاتر حسابرسی زیادی را بررسی می‌کنیم و متوجه می‌شویم که در حالی که رهبران بازار حقوق کمتری می‌پردازند، دفاتر حسابرسی با ترکیبی از مشتریان از صنایع متنوع‌تر حقوق بیشتری می‌پردازند.

این روند نشان می دهد که رهبران بازار می توانند نیروی کار را با هزینه کمتر جذب کنند، ولی از مشتریان خود دریافتی مناسب داشته باشند. می توان این موضوع را مهم ترین دلیل کاهش کیفیت حسابرسی در بخش های زیادی از سازمان ها و مراکز کاری در نظر گرفت. این موضوع در حالیست که باید پیچیدگی شغلی بیشتر، مستلزم حقوق بالاتر هم برای پرسنل بخش حسابرسی باشد.

مقدمه ای بر پیامد های حقوق غیر مناسب برای حسابرسان داخلی:

در بخش بعدی این مقاله پیامدهای حقوق حسابرسی را برای کیفیت دفتر حسابرسی در نظر می گیریم. برای انجام این کار، تجزیه و تحلیل های خود را با استفاده از سه سطح تجمیع انجام می دهیم. در اولین تحلیل خود، ما کیفیت دفتر حسابرسی را به عنوان درصد مشتریانی که در پورتفولیوی اداره حسابرسی منتشر می‌کنند، اندازه‌گیری می‌کنیم.

در مرحله دوم:

این مدل را با تجمیع حقوق پرسنل حسابرسی با توجه به سطح MSA و در نهایت با تفکیک کیفیت حسابرسی به سطح مشتری اصلاح می کنیم. در هر سه روش تجمیع، نتایج ما نشان می دهند که دفاتر حسابرسی MSA که حقوق حسابرسی بالاتری می پردازند، ممیزی با کیفیت بالاتری را انجام می دهند. به طور خاص، در تجزیه و تحلیل دستمزد فردی، یک تغییر بین ربعی در حقوق حسابرسی با کاهش ۱۱ درصدی در میزان تحریف پورتفولیوی مشتریان دفتر حسابرسی، نسبت به میانگین نمونه همراه است.

ما در مرحله بعد پیامدهای تاکید روزافزون صنعت حسابرسی بر رویه‌های مالیاتی و مشاوره برای حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی را بررسی می‌کنیم. بسیاری از مؤسسات حسابرسی اخیراً تلاش‌های خود را برای استخدام در این خطوط خدمات جایگزین افزایش داده‌اند، و اغلب حقوق‌های بالاتری نسبت به موارد پیشنهادی برای موقعیت‌های حسابرسی ارائه می‌دهند. که این کار در نهایت موجب بهبود کیفیت حسابرسی در بخش های گفته شده، شده است.

حقوق بهتر و گرایش حسابرسان داخلی به کیفیت بالاتر:

ما معتقدیم که با جذاب‌تر شدن این گزینه‌های شغلی جایگزین، افرادی که معمولاً وارد حرفه حسابرسی می‌شوند ممکن است به این مسیرهای شغلی در شرکت‌های حسابداری تغییر مسیر دهند. این تغییر استعداد به نوبه خود می تواند پیامدهایی برای کیفیت کلی حسابرسی داشته باشد.

بررسی دوباره :

مدل‌های کیفیت حسابرسی خود را مجدداً برآورد می‌کنیم و اندازه‌گیری حقوق پرسنل حسابرسی را با معیار حقوق نسبی جایگزین می‌کنیم، که به عنوان تفاوت بین دستمزد ارائه‌شده در یک دفتر حسابرسی معین و میانگین دستمزد ارائه‌شده برای ۴ شغل بزرگ غیرحسابرسی اندازه‌گیری می‌شود. (یعنی ، مشاوره، مالیات و فناوری اطلاعات) . ما شواهدی پیدا کردیم که با افزایش این شکاف دستمزد (به عنوان مثال، دستمزدهای جایگزین، مسیر شغلی جذاب‌تر می‌شود)، کیفیت دفتر حسابرسی کاهش می‌یابد. به طور خاص، افزایش در محدوده بین ربعی حقوق با کاهش نرخ تحریف اداری ۸٫۵٪ نسبت به میانگین نمونه همراه است. در مجموع، یافته های ما نشان می دهد که حقوق مطلق و نسبی ارائه شده به پرسنل حسابرسی با کیفیت حسابرسی عمومی مرتبط است.
برای تقویت استنتاج خود، تحلیل‌های اضافی را انجام می‌دهیم که در آن مدل‌های خود را با هر دو MSA a تقویت می‌کنیم.

تحلیل های نهایی:

مجموعه نهایی تحلیل‌های ما بررسی می‌کند که آیا مؤسسات حسابرسی می‌توانند هزینه‌های نیروی کار بالاتر را از طریق هزینه‌های حسابرسی بالاتر منتقل کنند یا خیر. ما یک ارتباط مثبت و معنادار بین حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی و حق الزحمه حسابرسی را مستند می کنیم. ما این کار را سعی می کنیم مطابق با موسسات حسابرسی که برخی از هزینه های نیروی کار حاشیه ای خود را به مشتریان خود منتقل می کنند انجام دهیم.

علاوه بر این، رابطه مذکور بیشتر در میان همکاران و کمتر در بین مدیران ارشد و مدیران مشخص است، که نشان می‌دهد مشتریان تمایل کمتری به تحمل افزایش هزینه‌های نیروی کار برای پرسنل حسابرسی با رتبه بالاتر دارند. رابطه مثبت بین حقوق و دستمزد همچنین برای مؤسسات حسابرسی که سهم بازار (MSA) بیشتری دارند، مطابق با این مؤسسه‌های حسابرسی که قدرت قیمت‌گذاری حسابرسی بیشتری دارند، آشکارتر است.

کمک این مقاله به ادبیات حسابداری و حسابرسی:

این مقاله آماده شده، به ادبیات حسابداری و حسابرسی کمک می کند. در حالی که کیفیت حسابرسی تابعی از فرآیند حسابرسی و پرسنل حسابرسی در نظر گرفته می شوند. معمولا در این حوزه تحقیقات محدودی بین اثرات فرآیند و کارکنان، تمایز قائل می شوند. ما اثبات روند های گفته شده را سعی داریم با ارائه شواهد مهم در مورد عوامل مرتبط با حقوق پرسنل حسابرسی، شاخص کلیدی کیفیت پرسنل، و با نشان دادن اینکه حقوق مطلق و نسبی بالاتر پرسنل حسابرسی به نتایج حسابرسی در سطح اداری مرتبط با کیفیت حسابرسی بهتر مرتبط است، گسترش می دهیم.

شایسته سالاری:

مطالعه ما همچنین به یک فراخوان اخیر برای بررسی بیشتر افراد و شایستگی‌های آنها (به عنوان مثال، سرمایه انسانی) درگیر در فرآیند حسابرسی کمک می‌کند. مطالعه ما درک ما را از این که چگونه جبران خسارت حسابرس بر کیفیت حسابرسی از سطح شریک  تا سطح رتبه بندی تأثیر می گذارد، گسترش می دهد. علاوه بر این، یافته های ما مکمل یافته های تحقیقات گذشته نیز هست.

مطالعه بر روی صنعت حسابرسی داخلی:

مطالعه ما بر روی صنعت حسابرسی نیز مهم است. افزایش مسئولیت های پرسنل حسابرسی، به دلیل استانداردهای سختگیرانه تر (PCAOB) همراه با فشرده سازی حق الزحمه حسابرسی، ممکن است بر سودآوری ۴ شرکت حسابرسی بزرگ(یاد شده در قسمت های قبلی مقاله ) تأثیر بگذارد. پیامد بالقوه این رکود حقوق است. شواهد ما نشان می دهد که دفاتر حسابرسی که حقوق حسابرسی بالاتر و رقابتی تری ارائه می دهند، در واقع حسابرسی با کیفیت بالاتری ارائه می دهند.

ما همچنین شواهدی ارائه می‌کنیم که نشان می‌دهد موسسات حسابرسی می‌توانند برخی از هزینه‌های کار حسابرسی بالاتر را در قالب هزینه‌های حسابرسی بالاتر، به‌ویژه برای مؤسسه‌های حسابرسی که رهبران بازار هستند، به مشتریان خود منتقل کنند. این شواهد باید برای تنظیم‌کننده‌ها و شاغلان مورد علاقه باشد، زیرا هر دو همچنان اهمیت مقررات، ممیزی‌های با کیفیت بالا و عواملی را که بهترین و باهوش‌ترین افراد را به حرفه حسابرسی جذب می‌کنند، متعادل می‌کنند.

ادبیات مرتبط و توسعه فرضیه:

نگاهی به مطالعات قبلی برای بررسی پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی
ادبیات گسترده ای عواملی را که کیفیت حسابرسی را تعیین می کنند بررسی می کند. درک کیفیت حسابرسی یک نگرانی حیاتی برای مؤسسات حسابرسی، تنظیم‌کننده‌ها و سرمایه‌گذاران است. یک موضوع اساسی دیگر در این حوزه در ادبیات حسابداری نهفته است. کیفیت حسابرسی با افزایش اعتبار گزارش های مالی، گزارشگری مالی را بهبود می بخشد.

برررسی مفهومی کار یک حسابرس داخلی:

از نظر مفهومی، کیفیت حسابرسی را می‌توان تابعی از فرآیندهای حسابداری (مانند سیستم‌های حسابداری، کنترل‌های داخلی، تراکنش‌های اقتصادی، مقررات) و پرسنلی که توسط مؤسسات حسابرسی و مشتریان برای انجام آن فرآیندها به کار گرفته شده‌اند. مانند: (حسابرسان، حسابداران، مدیران)  در نظر گرفت.

نقش پرسنل حسابرسی با توجه به اینکه این افراد می توانند نقش مهمی در فرآیند حسابرسی ایفا کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر این، یکی از فعالیت های اساسی حرفه حسابرسی، استخدام و آموزش پرسنل حسابرسی متخصص و مجرب است. این نکته در گزارش اخیر برجسته شده است که در آن (PwC) خاطرنشان می کند که شهرت (BOur) به استخدام متخصصان با استعداد بستگی دارد و شهرت ما به دلیل کیفیت ما را قادر می سازد بهترین نامزدها را برای کار حسابرسی داخلی به سمت شرکت یا سازمان خود جذب کنیم.

علی رغم اهمیت این مسائل، پرسش‌های مربوط به نقش پرسنل حسابرسی در تأثیرگذاری بر کیفیت حسابرسی چیست؟

 چگونه مؤسسات حسابرسی می‌توانند پرسنل حسابرسی با کیفیت بالاتر را جذب و تشویق کنند؟

 

تعداد زیادی از مطالعات از داده‌ها در سطح مؤسسه حسابرسی و مشتری استفاده می‌کنند تا چگونگی ارتباط کیفیت حسابرسی با ویژگی‌های مؤسسات حسابرسی، مانند: اندازه، دوره تصدی، تخصص صنعت، و شهرت، و همچنین ویژگی‌های مشتری، مانند شایستگی و پیچیدگی معاملات را بررسی کنند.

این مطالعات عموماً نمی‌توانند نقش پرسنل حسابرسی را از کیفیت و ماهیت آن جدا کنند یا آن که بررسی کنند که چگونه شرکت‌ها به پرسنل پاداش می‌دهند، زیرا این عوامل هم به فرآیندهای حسابداری و پرسنل و هم به سایر جنبه‌های حرفه حسابرسی (به عنوان مثال، قدرت بازار مؤسسه حسابرسی و ریسک دادرسی) مربوط می‌شوند.

حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی:

ما استدلال می کنیم که حقوق پرسنل حسابرسی می تواند تأثیرات مهمی بر کیفیت پرسنل حسابرسی جذب شده یا حفظ شده در موسسات حسابرسی و همچنین سطح تلاش حسابرس داشته باشد. که هر دو در نهایت بر کیفیت حسابرسی تأثیر می گذارند. موضوع حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی در سال های اخیر اهمیت یافته است. زیرا صنعت حسابداری دولتی دستخوش تغییرات قابل توجهی شده است که مسئولیت ها، پیچیدگی وظایف و بار کاری های یک حسابرس را تا حد زیادی افزایش داده است. استانداردها و مقررات جدید حسابداری، مانند حسابداری ارزش منصفانه و گزارش کنترل داخلی، سطوح بالاتری از تصمیم گیری ذهنی و قضاوتی را از سوی یک حسابرسی داخلی می طلبند.

البته که فرآیندهای کاری و نیازهای گفته شده به طور بالقوه به حسابرسان ماهرتری نیاز دارند. علاوه بر این، افزایش فشارهای نظارتی از سوی سازمان‌هایی مانند: (PCAOB)، بار مرتبط با انجام ممیزی معمولی را نیز افزایش داده است.

علیرغم این افزایش تقاضاها در حوزه های غیر حسابرسی برای استخدام به دلیل کم بودن حقوق حسابرسی داخلی، بازم هم در حوزه های گفته شده همه چیز کیفیت خود را از دست داده است. شواهد حاکی از آن است که حقوق اولیه پیشنهادی در دهه گذشته برای کارهای مرتبط به حسابرسی هم باعث کاهش کیفیت این مشاغل شده است. گزینه های شغلی جایگزینی مانند: (مالیات، مشاوره، خدمات مشاوره، و حسابداری شرکتی)  همگی از نظر کیفیتی و به دلیل پرداخت پایین حقوق در حال بی کیفیت شدن هستند.

حقوق حسابرسان موضوعی مهم که به آن کم  پرداخته شده است:

علیرغم اهمیت دستمزد، مطالعات کمی درباره حقوق پرسنل حسابرسی و ارتباط آنها با کیفیت حسابرسی صورت گرفته است. این کم تمایلی برای تحقیق و بررسی بیشتر مربوط به کمبود اطلاعات در این حوزه است.

برخی از مطالعات بر غرامت شریک به جای پرداخت غرامت کارمندان رده پایین تر تمرکز دارند. به عنوان مثال: شرکتی در ایالات متحده در سال (۲۰۱۳) دریافت که پاداش شرکا در سوئد به طور مثبت با اندازه مشتری، تعداد مشتریان و توانایی شریک برای حفظ و جذب مشتریان جدید مرتبط است.

کارچلو و همکاران (۲۰۰۰) (حسابرسانی متخصص در حوزه خود) هیچ مدرکی دال بر رابطه بین غرامت شریک و تصمیمات مربوطه پیدا نکردند. در حالی که این مطالعات درک پاداش حسابرسی را بهبود می بخشد، آنها به طور مستقیم در مورد نقش حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی در ایالات متحده صحبت نمی کنند. این موضوع به ویژه با توجه به اینکه پرسنل حسابرسی سطوح پایین مسئول انجام اکثریت عظیمی از وظایف حسابرسی هستند، اهمیت دارد.

ارتقای کارایی

جمع بندی مقاله:

در نهایت، اگر حقوق بالاتر به جذب یا حفظ پرسنل حسابرسی با کیفیت بالاتر کمک کند، انتظار داریم حقوق پرسنل حسابرسی ارتباط مثبتی با کیفیت حسابرسی داشته باشد.
از سوی دیگر، توضیحات بالقوه ای نیز وجود دارد که چرا حقوق پرسنل حسابرسی ممکن است با کیفیت حسابرسی مرتبط نباشد. اول، دیدگاه نئوکلاسیک شرکت، کارکنان را به‌عنوان ورودی‌های همگن در فرآیند تولید می‌بیند که کاملاً قابل جایگزینی هستند. و آنها این موضوع را ادله ای مناسب برای پایین نگه داشتن حقوق حسابرسان داخلی می دانند.

موضوعات بررسی شده در این مقاله می توانند به‌ویژه در زمینه صنعت حسابرسی مهم باشند، زیرا شرکت‌ها دارای روش‌های حسابرسی استاندارد، الزامات یکسان برای تیم‌های کار، و برنامه‌های آموزشی بسیار توسعه‌یافته هستند که همگی برای اطمینان از ثبات در ارائه حسابرسی طراحی شده‌اند.

بنابراین، اگر پرسنل حسابرسی نسبتاً همگن باشند یا اگر فرآیندها و رویه‌ها در موسسات حسابرسی استاندارد شده باشد و امکان قضاوت کمی را فراهم کند، ممکن است هیچ رابطه‌ای بین حقوق و دستمزد پرسنل حسابرسی و کیفیت حسابرسی وجود نداشته باشد. اما باز هم با این حال: ولی موضوع دستمزد در حقیقت مربوط به تمایل شخص به بهتر کارکردن و دقیقتر بودن در کار می شود. که خود موضوعی مهم و بسیار زیر بنایی در صنعت حسابرسی داخلی است.

 

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.