مهاجرت

همه چیز درباره مهاجرت به استرالیا با رشته حسابرسی

( همه چیز درباره مهاجرت به استرالیا با رشته حسابرسی )موضوع اصلی این مقاله مطلب است که سعی کردیم برای علاقه مندان این حوزه پیدا کرده و در این صفحه قرار دهیم.

مدت زمان مطالعه این مقاله ۴ دقیقه:

شما با مطالعه این مقاله و دیدن فیلم مورد نظر می توانید شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به کشور استرالیا را به شکلی کامل متوجه شده و پیش نیاز های آن در بدانید. از جمله مطالبی که در این ویدیو و مقاله به آن پی خواهید برد عبارت اند از:

چگونه می توان به وسیله رشته حسابرسی به کشور استرالیا مهاجرت کرد؟

کشور استرالیا چه تعداد از افراد را به این شکل برای مهاجرت می پذیرد؟

چگونه می توان رسیدن به این مقصود را بهبود بخشید؟

آیا به استرالیا رفتن به وسیله رشته حسابداری می تواند آینده ای درخشان داشته باشد؟

شکل تقسیم افراد در استرالیا چگونه است؟

آیا کشور استرالیا بستر مناسبی برای افرادی با تحصیلات حسابرسی یا حسابداری است؟

 

شرکت حسابرسی مفید با تهیه این مقاله و لینک گذاری ویدیو مربوطه به آن تلاش کرده تا به افرادی که به این شکل تمایل به مهاجرت به استرالیا را دارند کمک کرده باشد و قدمی هر چند کوچک برای این افراد بردارد.

همچنین شما می توانید تمامی پرسش های اصلی خود را در مورد فعالیت های شرکت مفید در لینک های ذیل جستجو کنید.

خدمات حسابرسی

 خدمات حسابداری

خدمات مدیریتی

 خدمات مالیاتی و مشاوره قانونی

خدمات حقوقی

خدمات آموزشی

مدت زمان ویدیو :

مقدمه ای بر مهاجرت به استرالیا :

به طور حتم بسیاری از افراد ترجیح می دهند تا تحصیلات و کارشان در خارج از کشور و در هنگام مهاجرت به یکدیگر مربوط باشد. در این میان باید در نظر گرفت که مشورت کردن در هنگام مهاجرت های تحصیلی می تواند فرد را به نکات جدیدی رسانده و روند کاری او را بهبود ببخشد. شرکت حسابرسی مفید سعی دارد با قرار دادن این مطلب تصویری تمامی اطلاعات مربوط به مهاجرت به استرالیا با رشته حسابرسی را به صورت کامل توضیح داده و از این نظر هم بتواند به جامعه بزرگ علاقه مندان به رشته حسابرسی هم کمک کرده باشد.

لینک صفحه اصلی ویدیو آموزشی:

نکته ای مهم در مورد مهاجرت به استرالیا با رشته حسابرسی :

باید در نظر داشته باشید که مهاجرت کردن به وسیله تحصیلات می تواند کاری بسیار چالش برانگیز ام شدنی باشد. بهتر است در این رابطه در کنار دیدن این ویدیو به تحقیقات گسترده تری هم در این حوزه بپردازید و با اطلاعات کاملی وارد این چالش بشوید.

مطالب بررسی شده در این ویدیو آموزشی:
 • مهاجرت به استرالیا از طریق حسابداری و حسابرسی داخلی و حسابرسی خارجی
 • بررسی وضعیت صدور دعوت نامه ها برای رشته های حسابداری و حسابرسی داخلی و خارجی
 • تعداد دعوت نامه های صادر شده برای ویزای ۱۸۹ و ۴۹۱ فامیلی
 • بررسی تعداد دعوت نامه های صادر شده برای ویزای ۱۹۰
 • بررسی تعداد افراد در صف انتظار برای حسابداری
 • بررسی تعداد افراد در صف انتظار برای حسابرسی داخلی و خارجی
 • بررسی امتیاز افراد در صف انتظار صدور دعوت نامه به تفکیک امتیازهای نهایی

در نهایت باید گفت انتخاب یک کشور ثالث برای مهاجرت نیاز به تحقیقاتی کامل و البته کاربردی دارد. بهتر است قبل از مهاجرت این ویدیو را حتما نگاه کرده و بر اطلاعاتی که به شما داده می شود کاملاً برنامه ریزی کنید. این کار می تواند روند کاری شما را تا حد زیادی بهبود ببخشد.

 

 

اطلاعاتی کامل تر در مورد مهاجرت به استرالیا:

از آنجایی که اولین نقش حسابدار سر و کله زدن با داده هایی است که به شرکت ها در اتخاذ تصمیمات بزرگ کمک می کنند (وظیفه ای که انجام آن بدون فاکتور انسانی آسان نیست)، به طور کلی می توان با قطعیت گفت هنوز به متخصصان در این رشته نیاز است و حسابداری همچنان حرفه ی بسیار خوبی به شمار می رود.

چرا حسابداری بخوانیم؟

در اینجا تنها به بخشی از مزایای تحصیل در رشته ی حسابداری اشاره می کنیم: حسابداری بخشی از هر کسب و کار، سازمان دولتی یا غیر انتفاعی است. حرفه ی حسابداری با فرصت های پیشرفت و امنیت شغلی، آینده ی درخشانی دارد. پس از فارغ التحصیلی می توانید به عنوان ممیز حسابداری، حسابدار، دفتر دار، حسابرس مالیاتی، تحلیل گر مالی، مدیر حسابداری و چندین شغل متنوع دیگر مشغول به کار شوید.

حسابداری برای بسیاری از کسب و کار ها حیاتی است، بنابراین تعجبی ندارد که این رشته در بین دانشجویان بین المللی که برای تحصیل استرالیا را انتخاب نی کنند بسیار محبوب است. در واقع بیش از نیمی از دانشجویان مقطع کارشناسی و پایین تر در استرالیا، دانشجویان بین المللی هستند. رشته ها و فرصت های شغلی موجود برای حسابداری، به مقطع مورد نظر یا مقطعی که از آن فارغ التحصیل می شوید بستگی دارد.

شرایط تحصیل در رشته حسابداری در استرالیا

در طول تحصیل در رشته ی حسابداری در استرالیا، بسیاری از مهارت های شما پیشرفت کرده و توسعه خواهند یافت. اما به طور کلی برای اینکه در این رشته موفق شوید، بهتر است از قبل دارای برخی مهارت های فردی نیز باشید، از جمله مهارت های محاسباتی، حل مسئله و توانایی برقراری ارتباط شفاهی و نوشتاری.

برخی از رشته های حسابداری در مقاطع مختلف در استرالیا به شرح زیر هستند:

 • Diploma در حسابداری
 • کارشناسی بیزینس (با گرایش حسابداری)
 • Graduate Certificate در حسابداری حرفه ای
 • کارشناسی ارشد حسابداری حرفه ای (پیشرفته)

تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ سال، کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال و مقطع دکترا ۳ تا ۴ سال به طول خواهد انجامید.

شهریه ی تحصیل در این مقاطع نیز بسته به دانشگاه و رشته ی تحصیلی متفاوت است، اما به طور کلی متوسط شهریه ی سالانه در هر مقطع به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی: ۱۵ هزار تا ۳۳ هزار دلار استرالیا
 • مقطع کارشناسی ارشد: ۲۰ هزار تا ۳۷ هزار دلار استرالیا
 • مقطع دکترا: ۱۴ هزار تا ۳۷ هزار دلار استرالیا

یکی از دلایلی که دانشجویان بین المللی زیادی برای تحصیل در رشته ی حسابدلری، کشور استرالیا را انتخاب می کنند، برنامه ی یک ساله ی حسابداری حرفه ای یا برنامه ی کارآموزی مهاجرتی (SMIPA) در این کشور است. این برنامه  برای دانشجویان بین المللی است که مدرک حسابداری خود را در استرالیا اخذ کرده اند و از انتظارات، اخلاقیات و فرهنگ استرالیا درک مناسبی دارند. برنامه ی SMIPA متشکل از ۴۴ هفته بعلاوه ی ۱۲ هفته کارآموزی در شرکتی مرتبط است. تکمیل موفقیت آمیز این برنامه برای دریافت اقامت دائم استرالیا ۵ امتیاز به شما اضافه می کند.

مدارک لازم برای تحصیل رشته حسابداری در استرالیا

همانطور که می دانید بسته به دانشگاه، رشته و مقطع تحصیلی، نیازمندی ها برای اخذ پذیرش متفاوت است. اما به طور کلی مدارک زیر برای تحصیل در مقاطع مختلف در رشته های مرتبط با حسابداری در استرالیا به شرح زیر است:

 • مقطع کارشناسی:
 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات و مدرک دیپلم دبیرستان
 • انگیزه نامه
 • منابع مالی مناسب و کافی
 • مدرک زبان معتبر (معمولا آبلتس ۶ یا معادل آن)
 • مقطع کارشناسی ارشد:
 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات و مدرک کارشناسی در رشته ای مرتبط
 • مدرک زبان معتبر (معمولا آیلتس ۶٫۵ یا معادل آن)
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • رزومه
 • مقطع دکترا:
 • پاسپورت معتبر
 • ریز نمرات و مدرک کارشناسی ارشد در رشته ای مرتبط
 • مدرک زبان معتبر (معمولا آیلتس ۷ یا معادل آن)
 • توصیه نامه
 • مقاله ی چاپ شده در مجلات معتبر
 • رزومه
 • سابقه ی کاری در صورت نیاز

 

بازار کار حسابداری و در آمد حسابدار در استرالیا

در تمامی ایالت های استرالیا برای مشاغل مرتبط با حسابداری نیاز وجود دارد. در واقع تا زمانی که شرکت ها و کسب و کار ها وجود دارند، به حسابدار نیز نیاز وجود خواهد داشت. شغل حسابداری یک شغل روتین است با ساعات کاری ۹ تا ۵ و آخر هفته های تعطیل. میزان درآمد حسابداران در استرالیا به نوع کار، سابقه ی کاری و مدرک تحصیلی بستگی دارد. برخی از مشاغل به تحصیلات تکمیلی نیاز دارند و همین تحصیلات بالاتر درآمد شغلی را نیز افزایش می دهد. درآمد متووسط سالیانه برای یک حسابدار در استرالیا ۸۸ هزار دلار است. یک فرد تازه کار احتمالا با ۷۰ هزار دلار در سال شروع کرده و درآمد حسابداران با تجربه به ۱۰۹ هزار دلار در سال نیز می رسد. بسیاری از فارغ التحصیلان رشته ی حسابداری در استرالیا برای دریافت مدرک CPA اقدام می کنند. CPA یا Certified Practicing Accountant به متخصص مالی، حسابداری یا بیزینس با مدارکی خاص اطلاق می شود. با دریافت این مدرک رتبه ی کاری شما بالاتر رفته و به همین نسبت درآمد ها نیز افزایش می یابد.

مهاجرت حسابداران به استرالیا

حسابداران در استرالیا همچنان مورد نیاز هستند و می توانند تحت برنامه ی General Skilled و از طریق ویزاهای ۱۸۹، ۱۹۰ یا ۴۸۹ به این کشور مهاجرت نمایند. امتیازی که برای اخذ اقامت دائم استرالیا از طریق مشاغل حسابداری نیاز است، ۹۵ امتیاز می باشد. بسته به نوع ویزایی که برای آن اقدام می شود، پروسه ی بررسی اپلیکیشن و اعلام نتیجه ی نهایی می تواند از ۹ تا ۱۹ ماه به طول بیانجامد.

شرایط مهاجرت حسابداران به استرالیا

. پیش از اینکه پروسه ی اپلیکیشن ویزا برای حسابداران پیش رود، باید مدارک و مهارت های آنان ارزیابی گردد. در استرالیا ۳ مرجع این ارزیابی را انجام می دهند:

 • موسسه ی حسابداران خبره در استرالیا (The Institute of Chartered Accountants in Australia)
 • CPA Australia
 • موسسه ی حسابداران عمومی (The Institute of Public Accountants)

همجنین پیش از مرحله ی ارزیابی مدارک، حسابداران باید مدرک زبان با نمره ی کافی را نیز دریافت کرده باشند. معمولا آیلتس آکادمیک با نمره ی ۷ برای این کار کفایت می نماید. مدرک تحصیلی متقاضیان باید در در رشته ی حسابداری و حداقل معادل کارشناسی در استرالیا باشد. عضویت در یک “مرجع حسابداری حرفه ای شناخته شده” نیز می تواند معادل مدرک کارشناسی حسابداری در استرالیا تلقی شود. همچنین داشتن شزایط سنی حداکثر ۴۰ تا ۴۵ سال نیز مورد نیاز است. سابقه ی کاری مرتبط نیز از مواردی است که نیاز خواهید داشت. در گواهی کار باید نام و اطلاعات تماس محل کار، عنوان شغلی و شرح وظایف و همچنین طول مدتی که در آن شرکت مشغول به کار بوده اید ذکر شود.

 ویزای کار حسابداری در استرالیا

همانطور که گفته شد حسابداران تحت ویزاهای مختلفی می توانند به استرالیا مهاجرت نمایند. نکته ی بسیار مهم در مورد اپلای برای ویزا این است که به هیچ عنوان اطلاعات نادرستی به مراجع ارائه نشود. برای مثال ممکن است فردی برای بالا بردن امتیازات خود مدارکی از جمله سابقه ی کار را ارائه دهد که واقعی نیستند. اگر مراجع متوجه این موضوع شوند، ممکن است از ۳ تا ۱۰ سال اجازه ی اقدام مجدد را نداشته باشید. حتی اگر فردی با مدارک جعلی یا نادرست موفق به دریافت اقامت دائم استرالیا نیز شود، در صورت مشخص شدن این موضوع به راحتی از کشور اخراج خواهد شد.

 

جالب است بدانید که :

جالب است بدانید که با توجه به شاخص توسعه انسانی و تولید ناخالص داخلی بالا در استرالیا، این کشور صاحب چهاردهمین اقتصاد قدرتمند دنیاست و همین امر موجب شده آمار بیکاری در این کشور در سال های طولانی همواره زیر ۶ درصد باشد. این شرایط ایده آل از جمله دلایلی است که کار در استرالیا تبدیل به موضوعی شده که افراد زیادی از سرتاسر دنیا در پی به دست آوردن آن هستند. یکی از این مشاغل حسابداری است که تقریبا در همه جای دنیا، طرفداران خودش را دارد. در استرالیا نیز افراد زیادی در زمینه های مختلف حسابدار هستند و در کارشان نیز موفق عمل می کنند.

پس اگر به حسابداری علاقه دارید اما دوست دارید کار و زندگی در کشوری مثل استرالیا را تجربه کنید، نگران نباشید. شما هم مانند هزاران مهاجری که سالیانه به استرالیا می روند، می توانید شانس خود را برای دریافت ویزای کار استرالیا و مهاجرت به این کشور امتحان کنید. اما این را به یاد داشته باشید که قدم گذاشتن در هر راهی و رسیدن به هدف نیازمند دانستن اطلاعاتی درباره آن است. به همین علت ما در این مقاله قصد داریم شما را با شغل حسابداری در استرالیا بیشتر آشنا کنیم و از شرایط و بازار کار آن در این کشور برای تان بگوییم.

شغل حسابداری در استرالیا

در استرالیا هم کار کنید و هم زندگی تان را از نو بسیازید

این روزها تقریبا همه لاسترالای را به عنوان مقصدی جذاب برای مهاجرت می دانند، خصوصا افراد متخصصی و کسانی که قصد کار و زندگی در کشوری به جز کشور خودشان را دارند. پس درصورتی که در حرفه ای مشغول هستید و تخصصی دارید، استرالیا به عنوان منطقه ای خوش آب و هوا با سواحلی زیبا، فرهنگ و آداب و رسوم متنوع و دارا بودن آخرین تکنولوژی های روز دنیا، یکی از بهترین گزینه ها برای مهاجرت است.

به طور کلی دلایل زیادی برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد. بارز ترین ویژگی این کشور وسیع بودن و به دنبال آن فرصت های بی شمار شغلی است. علاوه بر این، در این استرالیا می توان از سطح بسیار بالای استاندارد زندگی لذت ‌برد و همچنین از حقوق و مزایای زیادی بهره مند شد. جالب است بدانید که اقتصاد با ثبات استرالیا در ۱۷ سال اخیر هیچ رکودی نداشته است. نرخ بیکاری در آن بسیار پایین است. هزینه های زندگی متناسب با درآمد افراد است و سطح رفاه و میزان رضایت از زندگی در بین ساکنین استرالیا بسیار بالاست.

بازار کار حسابداری در استرالیا

یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه های ایران، حسابداری است که فارغ التحصیلان بیشماری نیز در این زمینه هستند که می خواهند به استرالیا مهاجرت کنند. اما یک سوال بسیار مهم وجود دارد، این که انتخاب کدام شغل برای مهاجرت بهتر است؟ حسابدار، حسابرس خارجی، حسابدار مالیاتی، مدیر حسابداری و یا حسابرس داخلی؟ شما کدام را انتخاب می کنید؟ اجازه دهید پیش از پاسخ به این سوال کمی از شرایط کار در استرالیا بگوییم.

در سال های اخیر کشور استرالیا یکی از بهترین مکان ها برای مهاجرت کاری به حساب می آید و در دریافت ویزای کاری استرالیا، حسابداران در زمینه های مختلف سهم قابل توجهی را در تعداد افراد مهاجر به این کشور به خود اختصاص داده اند. به طور کلی مشاغل مرتبط با حسابداری این روزها در کشورهای پیشرفته و صنعتی بازار کار خوبی دارند. تقاضای این شغل کاربردی و تخصصی به دلیل رشد اقتصای و توسعه شرکت های کوچک و بزرگ بین المللی بسیار بالا رفته است.

همچنین نرخ بالای بیکاری فارغ التحصیلان رشته حسابداری در ایران از دیگر علل مهاجرت حسابداران به کشور استرالیا محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از متخصصان رشته حسابداری، مدارک خود را برای سازمان ارزیابی مدارک حسابداران استرالیا ارسال می کنند تا در صورت تایید برای زندگی و کار به کشور استرالیا مهاجرت کرده و اقامت استرالیا را دریافت کنند. اما با توجه به سئالی که در ابتدای این بخش پرسیدیم، این که در کدام زمینه حسابداری برای مهاجرت اقدام کنید، مهم است.

در میان لیست مشاغل حسابداری، فقط یک رشته است که با دیگر رشته های عنوان شده تفاوت دارد؛ حسابرسی داخلی. شغلی که عموم حسابداران آن را انتخاب می کنند تا به استرالیا مهاجرت کنند، آن هم به این دلیل که مدارک تحصیلی و شغلی حسابرسان داخلی توسط سازمان “وتاسس” (VETTASSESS) ارزیابی می شود و مابقی مشاغل توسط سه سازمان دیگر که اکثر متقاضیان و وکلا سازمان “سی پی ای ای” (CPAA) را برای ارزیابی مدارک موکلین خود انتخاب می کنند.

مهارت های لازم حسابداری در استرالیا

داشتن مهارت های تخصصی یکی از عوامل بسیار مهم در استخدام و درآمد کارشناس حسابداری و مالی در استرالیا است. ازجمله مهم ترین مهارت ها که تاثیر بسیار زیادی بر درآمد حسابدار دارد عبارتند از: مهارت تجزیه و تحلیل مالی، گزارش دهی مالی، مدیریت حقوق و دستمزد، مدیریت حساب ها، مشاوره مالیاتی، نرم افزار اکسل، و … .

شرایط عمومی مهاجرت حسابداران به استرالیا

تا به این جا با شغل حسابداری و انواع آن آشنا شدید، این که در استرالیا کدام یک از این مشاغل طرفداران بیشتری دارد اما مهم ترین نکته که باید به آن توجه کنید، شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا با عنوان حسابدار است. اگر قصدتان برای مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای کار آن جدی است پس به ادامه مطلب دقت کنید تا با برخی از شرایط عمومی آن آشنا شوید.

 • سن: طبق قوانین مهاجرت کاری کشور استرالیا حداکثر سن بین ۴۰ تا ۴۵ سال باید باشد.
 • داشتن مدرک تحصیلی: شما باید دارای مدرک تحصیلی باشید. مدارک تحصیلی و معدل دانشگاه های ایران مورد قبول مراکز عملی استرالیا است.
 • سابقه کاری:‌ شما حتما باید گواهی قابل قبول از سابقه کاری خود داشته باشید. جزئیاتی مثل طول مدت کار، میزان حقوق و شرح وظایف حتما باید در گواهی درج شده باشد.
 • زبان انگلیسی: داشتن مدرک IELTS الزامی است.

برای اطلاع بیشتر از شرایط خصوصی و نحوه دریافت ویزای کار استرالیا می توانید با یکی از وکلا یا مشاوران موسسه حقوقی بین المللی دادگران حق و عدالت ارتباط برقرار کنید تا علاوه بر کسب آگاهی بیشتر، امور مربوطه را نیز به آن ها بسپارید. فراموش نکنید برای نزدیک شدن به هدف تان که مهاجرت کاری به استرالیاست، باید با دقت و برنامه ریزی قدم بردارید.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.