لزوم داشتن اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی موضوع این مقالۀ ما است.

مقدمه ای بر لزوم داشتن اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی

 لزوم داشتن اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی موضوع این مقاله است. بسیاری از ما نیاز داریم تا منابع مالی خود را مدیریت کنیم. شیوۀ خرج کردن افراد با یکدیگر متفاوت است. باید در نظر داشت که شکل هزینه‌های هر شخص با دیگری متفاوت است. اما در نهایت هر فردی نیاز دارد تا بر هزینه‌های خود تسلط و مدیریت لازم را داشته باشد. شاید بسیاری تصور کنند که مدیریت مالی تنها در محل کار یا کسب و کارشان مهم و ضروری است.

این شکل از تصور نادرست است چرا که افراد در زندگی شخصی هم نیاز به بررسی مالی و کنترل منابع مالیشان دارند.اشخاص زیادی هستند که با داشتن شغل‌های مناسب و درآمدها خوب باز هم در هنگام خرج کردن اشتباهاتی انجام داده و در انتهای ماه با بحران‌های مالی در زندگی شخصی خود روبه رو می‌شوند. ما در این مقاله سعی داریم به اهمیت حسابداری شخصی پرداخته و نقش آن را در پیشرفت شخصی بیان کنیم. با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

منابع مالی محدود نیاز به کنترل و مدیریت دارند.

منابع مالی محدود نیاز به کنترل و مدیریت دارند.

تقریباً قسمت اعظمی از جامعه به طور ماهانه حقوق دریافت می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود منابع مالی آن‌ها تا حد زیادی محدود و مشخص باشد. همین امر باعث شده افراد نسبت به خرج‌هایی که انجام می‌دهند بسیار حساس باشند. اما چرا برخی اشخاص نمی‌توانند مدیریت مالی خوبی داشته باشند؟ چرا بسیاری از افراد قبل از دریافت حدود بعدی منابع مالیشان تمام می‌شود؟ و در آخر آیا این اشخاص پس اندازی می‌توانند داشته باشند یا خیر؟
شاید در جواب بسیاری از این پرسش‌ها گرانی و مخارج بالای زندگی علت مناسبی باشد ولی در این بین مثال‌های متفاوتی هم وجود دارد.

اشخاصی که از نظر مالی چندان قدرتمند نیستند ولی توان پس انداز مالی دارند. راز این افراد بسیار ساده است. مدیریت و کنترل منابع مالی خود، صرفه جویی در مخارج غیر ضروری و پرهیز از هزینه‌‌های غیر لازم در زندگی را می‌توان از اصلی ترین ارکان زندگی آن‌ها در نظر گرفت.

اپلیکیشن‌های حسابداری و تقسیم درست منابع مالی شخصی

شاید افراد زیادی مخارج زندگی خود را مکتوب کنند و در پایان هر ماه آن را بررسی کنند. باید در نظر داشته باشید که این کار می‌تواند کمی دشوار و زمان بر باشد. در ضمن امکان گم شدن و در نظر نگرفتن برخی از موارد مالی هم در این حین وجود دارد. اما استفاده از این اپلیکیشن‌های حسابداری باعث می‌شود شما به راحتی منابع مالی خود را ثبت و مخارج روزانه و ماهانه را از آن‌ها کسر کنید. این اپلیکیشن‌ها با تنظیم‌های گوناگون راه میانبری برای تقسیم منابع مالی شما هستند.

با استفاده از این روند حسابداری شخصی شما می‌توانید تا حد زیادی از بروز کسری‌های مالی خود آگاه شده و از مخارج غیر ضروری پرهیز کنید. به یاد داشته باشید که ثبت هزینه‌ها و دیدن این مخارج در انتهای هر ماه باعث می‌شود شما درک درستی از مخارج اصلی و فرعی داشته باشید. کار اصلی این روند حسابداری شخصی را در حقیقت می‌توان اولویت بندی درست مالی دانست. اولویت بندی مالی تا حد زیادی می‌تواند شما را از خرج‌های اضافه و همچنین عقب ماندگی‌های مالی در انتهای ماه حفظ کند.

شروع یک کسب و کار نو

شاید در اولین قدم پس انداز کردن و مدیریت منابع مالی برای شما بسیار جذاب باشد. اما چیزی که بسیار اهمیت دارد مرحلۀ بعدی است. اگر شما بتوانید منابع مالی خود را مدیریت کنید و پس اندازی برای خود دست و پا کنید با این سرمایه چه کاری انجام می‌دهید. شاید سعی کنید کاری شخصی را راه اندازی کنید یا یک شرکت دانش بنیان تأسیس کنید. به هر حال با هر ایده ای که دارید در نهایت بهتر است برای ایجاد یک کسب و کار شخصی باز هم از مدیریت‌های مالی و سیستم‌های حسابداری استفاده کنید. این کار تا حد زیادی باعث می‌شود شما به دور از مشکلات بزرگی مانند از دست دادن سرمایه قرار بگیرید.

معرفی چند اپلیکیشن حسابداری شخصی

معرفی چند اپلیکیشن حسابداری شخصی

در این قسمت از مقاله می‌خواهیم به معرفی برخی از بهترین اپلیکیشن‌های حسابداری شخصی بپردازیم.

  •  حسابداری شخصی پارمیس: این اپلیکیشن حسابداری فارسی بوده و به شما در مدیریت منابع مالی و هزینه‌های روزمرۀ کمک زیادی می‌کند. تنظیمات اصلی این اپلیکیشن را می‌توانید تغییر داده و به صورت هفتگی یا ماهانه فرم بندی کنید. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم اندروید و آیفون قابل نصب و اجرا می‌باشد.
  • اپلیکیشن دخل و خرج: این اپلیکیشن با رابطۀ کاربری بسیار آسان برای مدیریت هزینه‌های جاری و ماهانه تدوین شده است. یکی از مهم ترین امتیازهای این اپلیکیشن ایرانی بودن و البته رابطۀ کاربری آن است. طراحان این اپلیکیشن برای استفادۀ عمومی آن را طراحی کرده اند به همین علت از قرار دادن آیتم‌های پیچیده در آن خودداری کرده و در نهایت سادگی آن را طراحی کرده اند. در این برنامه شما می‌تواند موارد مختلفی از مسائل مالی را ایجاد کرده و آن‌ها را طبقه بندی کنید. برای مثال شما می‌توانید حساب بانکی، خرج‌های غیر قابل پیش بینی و حتی عکس فاکتورهای خود را طبقه بندی کرده و از این راه منابع مالی خود را بهتر مدیریت کنید.

اپلیکیشن مدیریت هزینه

اپلیکیشن مدیریت هزینه

این برنامه یک اپلیکیشن آماری و نموداری به حساب می‌آید. جلوه‌های بصری کار شده در این اپلیکیشن باعث می‌شود شما درک بهتری از نمودار هزینه‌های زندگی خود داشته باشید و در صورت لزوم آن‌ها را اصلاح کنید. به یاد داشته باشید که این برنامه مختص بررسی‌های هزینه‌های زندگی روزمره است. شما با مدیریت منابع مالی خود می‌توانید راهکارهای بهتری برای توسعۀ وضعیت مالی خود داشته باشید.

بخش آخر

بخش آخر

شاید در زمانی که همه چیز رو به افزایش قیمت گذاشته پس انداز کردن کمی سخت باشد. اما باید به خاطر داشته باشید که در همین شرایط هم می‌توان روند مالی زندگی را کنترل کرد و از منابع مالی بهره بهتری برد. استفاده از این اپلیکیشن‌های گفته شده باعث می‌شوند شما بتوانید این کار را به راحتی انجام داده و دغدغه‌های مالی خود را به حداقل برسانید.
پس اگر می‌خواهید در مخارج خانۀ خود بازنگری انجام داده و هزینه‌های اضافی را پیدا کنید. بهتر است از اپلیکیشن‌های نام برده شده استفاده کنید. این کار می‌تواند توان شما را برای هزینه کردن در موارد ضروری بیشتر کند.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.