پنج عنصر کنترل داخلی

پنج عنصر کنترل داخلی برای یک حسابرس داخلی حرفه‌ای

پنج عنصر کنترل داخلی برای یک حسابرس داخلی حرفه‌ای به عنوان ارکان اصلی شغل او برای پیشرفت و جلب اعتماد مدیران در نظر گرفته می‌شود.
اگر شما هم به شغل حسابرسی داخلی با جدیت نگاه می‌کنید بهتر است این مقاله کوتاه را با دقت بخوانید. یک حسابرس داخلی خبره باید تمامی این ۵ مورد گفته شده را در هنگام حسابرسی و بررسی موارد گوناگون در حسابداری در نظر بگیرد.

شما با مطالعه این مقاله به پرسش هایی چون:

تا چه میزان محیط کاری بر روند کار حسابرس داخلی تاثیرگذار است؟

چه مواردی در حسابرسی داخلی از اهمیت بیشتری برخوردار هستند؟

انتخاب یک حسابرس داخلی باید برچه مواردی استوار باشد؟

چگونه می توان فعالیت یک حسابرس داخلی را کنترل کرد؟

نظارت بر حسابرس داخلی چگونه است؟

 

پی خواهید برد.

مدت زمان مطالعه این مقاله : ۴ دقیقه

 

همچنین شما می توانید تمامی پرسش های اصلی خود را در مورد فعالیت های شرکت مفید در لینک های ذیل جستجو کنید.

خدمات حسابرسی

 خدمات حسابداری

خدمات مدیریتی

 خدمات مالیاتی و مشاوره قانونی

خدمات حقوقی

خدمات آموزشی

لازم به توضیح است که این ۵ نکتۀ کلیدی برای حسابرسان داخلی و حسابداران عالی رتبه کاربرد دارد و از بسیاری تلفات مالی و سوگیری‌های مشخص و عمدی جلوگیری می‌کند. رعایت کردن هر کدام از این ۵ عنصر در حقیقت می‌تواند پایه ای محکم برای ارتقا سطح کاری شما به عنوان یک حسابرس داخلی ارشد یا حسابدار اصلی باشد.

۱٫ محیط پیرامون خود را کنترل کنید

اساس کنترل‌های داخلی لحن کسب و کار شما در سطح مدیریت است. ارزش‌هایی که نیاز به یکپارچگی و اخلاق حرفه ای کارکنان شما دارد باید به دقت بررسی شود. این موضوع درحقیقت به عنوان استاندارد شما در محل کار مورد ارزیابی قرار می‌گیرد ، به یاد داشته باشید استانداردهایی که تعریف می‌کنید در حقیقت نشان سمبل‌های پیشرفت شما را نشان می‌دهد.

۲٫ ارزیابی ریسک‌های مالی و مشاوره‌های درست

ارزیابی ریسک در جریان کسب و کار و قرار گرفتن شما و شرکت تحت تأثیر شما در معرض خطر است. می‌تواند امتیازی منفی برای حسابرسی و ارزیابی تفکر شما از شرایط بازار باشد. سعی کنید قبل از اقدام به هر نوع ریسکی آن را به دقت بررسی کرده و عواقب آن را در نظر داشته باشید.
شناسایی و تجزیه و تحلیل این خطرات به منظور جلوگیری از وقوع یک رویداد نامطلوب ضروری است. شما باید ارزیابی ریسک را به طور مداوم در کار خود انجام دهید.

۳٫ کنترل فعالیت ها

شما باید به عنوان یک حسابرس بر تمامی فعالیت‌های ریز و درشت مالی شرکت یا سازمان مشرف باشید. تنها در این صورت می‌توانید مسئولیت خود را به درستی انجام داده و از صحیح بودن تمامی مدارک مالی مطمئن شوید. به یاد داشته باشید هر فاکتور و سند مالی باید بررسی و صحت آن ارزیابی شود. بهتر است این کار به وسیلۀ شما یا شخص امین شما انجام شود.
سعی کنید در کار خود رویه‌های جدیدی ایجاد کنید و برداشت از کنترل را تنظیم کنید تا جریان مسئولیت‌ها و معاملات در بین کارکنان متنوع شود البته تا آنجا که این کار ممکن است. کنترل فعالیت‌ها هم بخشی از کار حسابرس داخلی حرفه ای در نظر گرفته می‌شود.

۴٫ اطلاعات و ارتباطات

خطوط ارتباطی روشن نباید فقط از مدیریت به کارمندان منتقل شود ، بلکه از کارمندان به مدیریت منتقل شود تا هر یک از اعضای تیم بتوانند مسئولیت های خود را با موفقیت انجام دهند. دیگر زمان تک بعدی بودن و رئیس بودن در محل کار به سر آمده افراد تحت نظارت شما باید بتوانند در هر ساعتی برای حل هر مشکلی با شما در ارتباط باشند. ارتباط مناسب شما با دیگر حسابرسان داخلی یا حسابداران می‌تواند به کارایی تیمی آن‌ها و نظم بالای کار، کیفیتی مطلوب ببخشد. حسابرسان داخلی باید بتوانند با شما به عنوان حسابرس ارشد یا مدیر اصلی حسابداری از نزدیک تعامل کنند.

۵٫ نظارت

نظارت فرآیند ارزیابی عملکرد کنترل داخلی شما است. هیئت مدیره باید فعالیت‌های مدیریتی و نظارتی ، بودجه مناسبع مالی، حسابرسی داخلی و سایر اسناد مالی را ارزیابی کنند. شما باید قبل از آن‌ که مدیران ارشد تصمیم به بررسی کارها وسند‌های مالی بگیرند تمامی این کارها را انجام داده و صحت‌ همۀ فعالیت‌های مالی را تأیید کرده باشید. این کار می‌تواند اعتبار شما را تا حد زیادی به عنوان یک حسابرس داخلی بالا ببرد و اطمینان خاطر مدیران ارشد شما را به سمت شما جذب کند. نظارت بر بخش‌های مهم مالی نیز یکی دیگر از کارهای مهم برای یکی حسابرس داخلی حرفه‌ای است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.